Здобувач другого (магістерського) освітнього рівня М. Коломієць під керівництвом к.е.н. Хачатурян Олени Сергіївни приймав участь у міжнародному конкурсі студентських наукових робіт "Black Sea Science", який проходив у лютому-березні 2024 року в Одеському національному технологічному університеті.

Назва роботи «Впровадження корпоративної інформаційної системи управління зовнішньоекономічною діяльністю товариства з обмеженою відповідальністю «Майстер-Авіа»»

Кафедра менеджменту авіаційної діяльності
Льотної академії НАУ

Освітньо-професійна програма «Авіаційні робототехнічні системи»

05 квітня 2024 року відбулося відкрите лекційне заняття кандидата економічних наук, доцента кафедри менеджменту авіаційної діяльності ЛА НАУ Інги Мірошниченко на тему: «Циклічні коливання та економічне зростання», для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності 073 Менеджмент, ОПП «Менеджмент міжнародних авіаційних перевезень» та ОПП «Менеджмент туристичної індустрії».

На лекції були присутні: здобувачі вищої освіти групи 431, 433, 403; методист вищої категорії методичного кабінету ЛА НАУ Тухар Г.Г.; завідувач кафедри фізико-математичних дисциплін та застосування інформаційних технологій в авіаційних системах ЛА НАУ Суркова К.В.; викладачі кафедри менеджменту авіаційної діяльності ЛА НАУ.

Метою лекції було розкриття нерівномірності та циклічності економічного розвитку, надати ґрунтовну характеристику економічним циклам як прояву макроекономічної нестабільності, визначити сутність, джерела, умови і характерні риси економічного зростання, з’ясувати необхідність державного регулювання економічного зростання тощо.

Відповідно до зазначеної мети на лекції було розглянуто питання:

  1. Макроекономічна нестабільність і нерівномірність економічного розвитку.
  2. Циклічність як прояв макроекономічної нестабільності.
  3. Сутність, джерела, умови і характерні риси економічного зростання.
  4. Державне регулювання економічного зростання.

При обговоренні проведеного відкритого лекційного заняття було зазначено, що поставлена мета та цілі заняття досягнуто, ефективності методів, що застосовувалися при проведенні лекційного заняття є доцільними у використанні різноманітної наочності (презентація містила: схеми, таблиці, рисунки, графіки); вдалому застосуванні міжпредметних та внутрішньопредметних зв’язків в процесі проведення лекції.

Також було зазначено, що всі етапи проведення заняття: організаційна частина (перевірка присутніх); повідомлення теми, мети та завдань; актуалізація опорної навчальної інформації; вивчення нового матеріалу; узагальнення та систематизація вивченого матеріалу та підсумкова частина заняття (підбиття підсумків заняття, відповідь на запитання здобувачів вищої освіти, повідомлення завдань на самостійне опрацювання) проведені на високому науково-методичному рівні.

Кафедра менеджменту авіаційної діяльності
Льотної академії НАУ

4 квітня 2024 року відбулася онлайн-зустріч здобувачів вищої освіти, професорсько-викладацького складу кафедри менеджменту авіаційної діяльності Льотної академії Національного авіаційного університету, гаранта, членів проєктної групи та запрошених гостей-стейкхолдерів, а саме:
- керуючого директра Antonov Logistics SALIS GmbH В. Авдєєва
- генерального директора міжнародної акціонерної авіаційної компанії «УРГА» О. Галінського
- директора ТОВ «ВО – ТУР»В. Соколовського
- директора ФОП Карпова К.Ю. «Поїхали з нами» К. Карпова.

Обговорено пропозиції та зауваження від стейкхолдерів щодо ОПП «Менеджмент авіаційних та туристичних підприємств» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Були детально проаналізовані обов’язкові та вибіркові компоненти освітніх програм. Увага також була акцентована на можливостях працевлаштування випускників кафедри за спеціальністю 073 «Менеджмент».

Були обговорені питання щодо можливості проходження літньої практики в даних підприємствах та про подальші можливості співробітництва та працевлаштування як в межах окремих напрямів цифрового розвитку.

Вдячні всім запрошеним гостям за значущу участь у навчальному процесі здобувачів вищої освіти кафедри менеджменту авіаційної діяльності та удосконалення освітньо-професійних програм.

Детальніше

Впродовж 13.03.2024 р. – 27.03.2024 р. викладачі кафедри менеджменту авіаційної діяльності пройшли підвищення кваліфікації у сфері наукометрії та наукового консалтингу, в рамках меморандуму про співпрацю з ТОВ «Наукові публікації».

Міжнародна консалтингова компанія «Наукові публікації» успішно співпрацює з вітчизняними та закордонними вченими з усього світу, науковими установами, ЗВО, державними та громадським організаціями у сфері наукового консалтингу та наукометрії.

Навчальні вебінари були спрямовані на подолання проблем у сфері наукометрії, які викликані недостатнім інформаційним забезпеченням вітчизняних дослідників та неналежним розумінням публікаційного процесу в міжнародних базах даних:
- тема для обговорення 13.03.2024 р.: «Українська наукометрія сьогодні. Розвиток та майбутнє української науки»;
- тема для обговорення 20.03.2024 р.: «Основи Scopus, Web of Science та Google Scholar. Проблематика самостійної публікації»;
- тема для обговорення 27.03.2024 р.: «Способи підвищення наукометричних показників. Міжнародна кооперація, співавторство та соцмережі для вчених».

Дякуємо спікеру Павлу Коломієцю за змогу поглибити знання щодо наукометрії сьогодення.

Кафедра менеджменту авіаційної діяльності
Льотної академії НАУ